Loading...

Wellcome to Famous Sultanahmet Meatball Restaurant

Sultanahmet meatballs are eaten at the Famous Sultanahmet Meatball Shop.
Meşhur Sultanahmet Köftesi

Selections from the Menu

You can examine the delicious flavors that make up the famous Sultanahmet Koftecisi menu here.
Meatball

Meatball

Grill to your plate Sultanahmet Köftesi. A ritual of taste

Grilled Meat

Grilled Meat

Great flavor cooked on charcoal fire

Piyaz

Piyaz

Indispensable snack when it comes to meat

Semolina Dessert

Semolina Dessert

The first Turkish dessert that comes to mind

Latest News

Our Web Site Has Been Renewed.
08/10/2021

Our Web Site Has Been Renewed.

Our Web Site Has Been Renewed.

Read More

When it comes to meatballs, Sultanahmet Koftesi comes to mind.

Sultanahmet meatballs are eaten at the Famous Sultanahmet Meatball Shop.

Dünyanın önde gelen turizm merkezlerinden biri olan İstanbul’da tarihi ve kültürel birikimin beraberinde getirdiği pek çok yemek alternatifi bulunmaktadır. Bununla birlikte tarihi geçmişi olan özel yemekler, misafirler tarafından daha fazla rağbet görmekte ve tercih edilmektedir. Bu çok özel lezzetlerin en başında Türk mutfağının vazgeçilmez yemeklerinden biri olan köfte gelmektedir. Geçmişi Orta Asya’ya dayanan köftenin ortalama 300 çeşidi bulunur. Pek çok türde hazırlanan köfte çeşidi olsa da İstanbul’un marka değerlerinden biri haline gelen Sultanahmet Köftesi, lezzeti dilden dile dolaşan ve Sultanahmet’e gelindiğinde mutlaka tadılması gereken nefis bir lezzet olarak hafızlardaki yerini almıştır.

Köfte denilince akla ilk Sultanahmet Meydanı gelir. İstanbul’un gözbebeği ve UNESCO miras listesinden bir değerdir Sultanahmet. İstanbul’da köfte, Sultanahmet semti ile anılır.

Sultanahmet Köftesi Nerede Yenir?

Sultanahmet ve çevresinde her gün binlerce misafiri ağırlayan ve geleneksel Sultanahmet köftesi tarifi ve kendine has yöntemlerle hazırladığı lezzetlerle hizmet veren restoranımız, özel Sultanahmet Köftesi deneyiminin yaşanabileceği en güzide mekandır. Bir asra yakın tarihi bir geçmişe sahip Meşhur Sultanahmet Köftecisi İstanbul’un en önemli gastronomi destinasyonlarından birisidir. Osmanlı Sultanahmet köfte kültürünü kendine has sunum gelenekleri ile servis eden Meşhur Sultanahmet Köftecisi Kızılkaya Kardeşleri ailesi tarafından işletilmektedir.

Sultanahmet Köftesi Nasıl Yapılır?

Meşhur Sultanahmet Köftecisi’nin bir asra dayanan özel Sultanahmet Köftesi tarifi ile hazırlanan köfte, dinlendirilerek ızgara ateşinde pişirilir. Ekmek arası veya porsiyon olarak isteğe göre turşu, piyaz ve özel sos eşliğinde servis edilir. Köfte sonrası Kemalpaşa tatlısı ya da İrmik helvası ile ağızlar tatlanır.

Sultanahmet Köftecisi Menü

Restoranımızda Sultanahmet Köftesi ile birlikte şiş kebap, tavuk şiş, pilav, çorba, piyaz, mevsim salata, irmik helvası ve kemalpaşa tatlısı gibi lezzetlerde bulunmaktadır. Sultanahmet Köftecisi menüsüne buradan ulaşabilirsiniz.

Köfte denilince akla ilk gelen Sultanahmet köftesi deneyimi için sizi bu eşsiz lezzetin merkezi olan Meşhur Sultanahmet Köftecisi’ne davet ediyoruz. Profesyonel ve güler yüzlü bir ekip, uzmanlığı uzun yıllara dayanan ustalar, hijyenik mutfak ve servisimiz ile haftanın her günü hizmetinizdeyiz. Sultanahmet köftesinin damakta bıraktığı eşsiz lezzeti unutamayacağınıza eminiz. Son olarak hiçbir bayi ve şubemizin olmadığını, bu çok özel lezzetleri Divan Yolu Caddesi No:4’te bulunan restoranımızda deneyimleyebileceğinizi belirtmek isteriz.

Sultanahmet köftesi, Meşhur Sultanahmet Köftecisinde yenir…