Loading...

Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii Ziyaret Saatleri

Sultanahmet Camii, ibadete sabah ezanı ile açılır ve Yatsı namazı bitimi ile kapanır. Haftanın 7 günü ziyarete açık olup yaz ve kış sezonunda ziyaret saatleri farklılık göstermektedir. Yaz dönemi (1 Nisan - 30 Eylül) 08:30 & 19:00 saatleri arasında ziyarete açıkken kış dönemi (1 Ekim - 31 Mart) 08:30 & 17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilmektedir. Son ziyaretçi kapanış saatinden 30 dakika öncesinde kabul edilir. Cuma günleri ziyaret başlangıç saati 14:30'dur. Ayrıca Öğle ve İkindi namazlarında Ezan'dan 30 dakika önce ve namaz bitiminden 15 dakika sonrasına kadar ziyarete kapalıdır.

Ziyaretçi Kuralları

Sultanahmet Camii Ziyaret Kuralları

Sultanahmet Camii ibadete açık bir mabettir. Ziyaretçilerin ibadet kuralları gereği kıyafetlerine dikkat etmesi ve örtülmesi gereken yerlerini cami içinde ve bahçesinde örtmeleri gerekmektedir. Ziyarete uygun elbisesi olmayanlar emanet elbise kabininde ziyaret sonrası teslim edilmek üzere elbise alabilirler.

Cami içinde ve bahçesinde sigara içilmemeli, yüksek sesle konuşulmamalı ve İbadet huzurunu bozacak hareketlerden uzak durulmalıdır.

Cami içerisinde ayrılan ibadet ve ziyaret alanlarına hassasiyet gösterilmelidir. Bebek arabalarının Camii içerisine girişine izin verilmemektedir.

Ziyaretçilerin güvenlik ve personel kimlik kartı olan görevlilerin ikazlarına uymaları gereklidir.

Sultanahmet Camii Giriş Ücreti

Yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği Sultanahmet Camii ibadete açık bir yapıdır ve diğer tüm dini yapılar gibi giriş ücretsizdir.